Website
Location
İstanbul
Age
39
Joined
Last Online
About me

Musicoin Ambassador // Turkey

Recent Posts
posted in Türkçe read more

Musicoin, ana akım müzik yayın servisleri arasında sanatçılara en yüksek oranda ödeme yapmayı garanti eder.

4 EYLÜL 2018, Hong Kong

Dünyanın blokzincir teknolojisi ile desteklenen ilk müzik yayın servisi olan Musicoin Projesi, sektörde bir ilki daha başararak sanatçıların emeğinin karşılığını tüm diğer lider yayın servislerinden daha yüksek marjlarda ödemeyi taahhüt etmektedir.

Geçen sene yaşanan coşkulu boğa piyasası hareketinin ardından kriptopara piyasası 2018’in çoğunda önemli bir toparlanma dönemine girmiştir. Her ne kadar bu durum piyasanın dalgalı yapısının tabiatına uygun olsa da, şarkılarını Musicoin platformundan sunan sanatçılar açısından, piyasa değeri sadece spekülasyonla değil işlevsellikle de ilişkilidir.

Musicoin sanatçı ödemelerine düzeltme getiriyor (8 Eylül)

Her bir akış halihazırda oynatma başına anında 1 Musicoin ödeme yapmasına rağmen (ki bu durum Apple Müzik, Amazon Müzik ve Spotify dahil olmak üzere pazardaki bütün lider müzik platformunlarının üstünde bir rakamdır) Musicoin Projesi PPP (Pay-Per-Play / çalma başına ödeme) protokolüne bir ayarlama yapmayı seçerek, sanatçıların uzun süreli ayı piyasalarında bile en iyi bedeli almasını garanti etmektedir.

Şarkı akışı başına ortalama brüt ödeme
(Kaynak: The Trichordist, 15 Ocak 2018)

Bu düzenlemeyle platform, Musicoin’in piyasa fiyatı 0,01 dolardan az olduğunda, çalma başına 0,011 dolara eşdeğer bir ödeme yapacak şekilde kodlanacaktır. Ve lider yayın servislerinden farklı olarak, Musicoin’deki sanatçılar yayınlarının telif haklarının her zaman %100’üne sahipler. Musicoin’in piyasa fiyatı 0.011 dolarlık asgari ödeme tutarının üzerine çıktığında, bu özel ayar otomatik olarak devre dışı bırakılır, böylece sanatçılar piyasadaki dalgalanmalardan kazanç sağlayabilirler. Buna ek olarak, önde gelen platformlar arasında en yüksek ödemeyi yapan platform olmak için gelecekte bu asgari ödeme miktarı artırılabilir.

Musicoin Projesi’nin kurucusu Isaac Mao, “Sınıfının en iyi yayın telif haklarını garantilemek, müzik endüstrisinin can damarı olan müzisyenlere yazılmış aşk mektubu gibidir.” diyor ve ekliyor: “Şirketlerin, müzisyenlerin yoğun emekleri üzerinden şişmanlamalarından sıkıldık. "
Sanatçıya öncelik verme konusundaki bu açık ve net kararlılık, büyük şirketler tarafından domine edilmiş bir sektörde eşi benzeri görülmemiş bir durumdur. Ağustos ayında yayınlanan bir Citi GPS raporuna göre; albüm satışları, yayınlar, YouTube reklamları, radyo yayın hakları ve bilet satışları dahil olmak üzere 2017’de elde edilen gelirin %88 gibi şok edici bir kısmını plak şirketleri ve müzik şirketleri absorbe etmiştir. Ve eğer bu yeterince can sıkıcı görünmediyse, bu %12’lik sanatçı ödemesinin 2000 yılından beri sadece %5 oranında arttığını da göz önünde bulundurun.

Musicoin’in Baş İçerik Sorumlusu Zeljko Stanojkovski, “Sanatçılara öncelik vermek, onlarca yıldır süregelen ve sanatçılara payın çok küçük bir kısmını veren talihsiz 'endüstri standardı’na karşı gelir. Sanatçılara yayınlarının telif haklarının %100’ü vermemizin, müzik endüstrisinde büyük bir değişiminin tetiklenmesine yardımcı olabilecek güçlü bir mesaj vermesini umuyoruz. Bu PPP ayarı, Musicoin’in temel amaçlarından biri olan “endüstrinin sanatçı lehine değiştirilmesi” fikrini desteklemektedir." diye ekledi.

En iyi yayın bedellerini almaya istekli sanatçılar, Musicoin’e hemen katılmaya davet ediliyor.

Musicoin (MUSIC, Musicoin blokzinciri üzerine inşa edilmiş akıllı bir kriptopara birimi ve müzik akışı platformudur. Dünya çapında sanatçı ve dinleyiciler Musicoin’in musicoin.org adresindeki resmi web sitesini ziyaret etmeye davet ediliyor.

Medya araştırmaları için lütfen press@musicoin.org ile iletişime geçin. Güncellemeler için musicoin.org adresinden topluluğa katılın.

Çeviri : Gökçe Arpat

posted in Türkçe read more

Volareo ekibi dün yapılan etkinlikte stokta bulunan tüm hoparlörleri sattığı için çok mutlu destekleriniz için sizlere çok teşekkür ediyor ve bu mutluluğu sizlerle paylaşmak istiyor! .
Heyecanımızın bir göstergesi olarak, Volareo’nun maskotu Bay Vojangles’dan bir mesajınız var. Sizler için özel bir süpriz…

https://www.youtube.com/watch?v=bOD5y1emaCM

posted in Türkçe read more

Sadece 8900 Musicoin
"Zaman nihayet geldi! Bir Volareo hoparlörünü preorder.volareo.live adresinden sipariş edebilirsiniz.
Satın almak için $ veya € kullanabilirsiniz, ancak Musicoin ($ MUSIC) kullanıyorsanız, büyük bir indirim sizi bekliyor!

Preorder.volareo.live adresinde görüşme yapın ve sınırlı 100 hoparlörden birini edinin
Volareo ile ilgili tüm sorularınız için

posted in Türkçe read more

Musa bey, Kargolama ile ilgili herhangi bir sorun yok. Ürün Kasım ayı civarı elinize geçiyor.

öte yandan somut ürünlerin sayısında artış olduğu sürece bu Musicoin’in fiyatını ister istemez olumlu yönde etkileyecektir. Neticede oluşturulmak istenen bir ekosistem var ve bunun oluşması için de gerçek hayata somut varlık ile sirayet etmek şart. Başlangıç için küçük görünse de sistem başarıya ulaşır ise oldukça büyük bir adım olarak hatırlanacaktır eminim. Çeviriler için de topyekün rica ederim. ne demek 💯

posted in Türkçe read more

Musicoin ($MUSIC)** artık somut ürünler satın almak için kullanılabiliyor. Dünya’nın blokzincir uyumlu ilk Akıllı Hoparlörü Volareo 11 Aralık Çarşamba günü Musicoin topluluğu için ön satışta olacak. Volareo hoparlörünün ön sipariş için ilk defa kullanılacağı ve ilk kez bir fiziksel ürünün Musicoin ($MUSIC) ile satın alınabileceği tarihi bir satış olacak. Bu Musicoin ve Volareo için gerçekten ulaşılmak istenen yol açısından baktığımızda çok büyük bir atılım! Not: Musicoin kullanıcıları fiziksel bir ürün almak için sabit kazanılmış sanal paralarını kullanabilirler.

Volareo e-bülten aboneleri, ön sipariş bağlantısını genel topluluktan 2 saat önce alacaklar. Sınırlı sayıda üretilen (100) hoparlörün çok kısa bir sürede tükeneceğini zannediyoruz, bu yüzden ne kadar çabuk olursanız o kadar iyi. www.volareo.live adresinden haber bültenine kayıt olduğunuzdan emin olun, böylece hoparlörünüzü topluluk indirimi ile alma şansını kaçırmazsınız.

Fiyatı tahmin et, hoparlörü kazan!

Musicoin karşılığı fiyatı doğru tahmin eden ilk kişiye 1 hoparlör vereceğiz. Tahmin ettiğiniz fiyatı MC Plays bölümünün altındaki yorumlara bırakınız.

https://www.youtube.com/watch?v=_-doS0bT9H0

Volareo nedir?

Volareo, blokzincir teknolojisini kullanan dünyanın ilk akıllı hoparlörüdür.

Önemli Ayrıştırıcılar:

-Gizlilik

  • Alexa ve Siri’nin aksine, gizliliğinize saygı göstereceğiz. Hiçbir zaman sunucularımızda size ait bir bilgiyi gereçkten çok önemi bir neden olmadan işlemeyeceğiz.

-Açık platform

Bu bir desentralize, ve sentralize karşılaşması. Amazon, Apple ve Google akıllı hoparlörleri tamamen vertical (dikey) düşünülmüştür. Amazon, size ürününüzü Amazon’dan aldırır, müziğinizi Amazon Müzik’den dinletir ve filmleri de Amazon Prime aracılığıyla izlettirir veyahut bunu yapmanızı diler. Keza Google ve Apple’ da aynı davranış biçimini kullanır. Sizce de bu kadar sentralize organizasyonun içerisinde bağımsız ve açık bir alternatifi haketmiyor muyuz? Volareo, platform için geliştirme izinlerini, bulunulabilecek her türlü katkı için açık bırakmıştır, böylece siz de volareo platformunu gelişirmeye destek olabilirsiniz. Bu merkezsiz topluluk içerisinde tüm kararlar topluluk tarafından oylanarak onaylanır.

Özel içerik
Müzik, podcast, hikayeler dinlediğiniz her ne olursa olsun… teknolojimizi kullanarak sevdiğiniz müzisyenlere bahşiş verebilirsiniz - alkışla bahşiş, seslenerek bahşiş, dokunarak bahşiş… nasıl bahşiş vermek isterseniz isteyin, yalnızca isteyin! bahşiş meselesinde Volareo ve Musicoin işbirliğinden daha ötesi henüz yok. Musicoin ve Volareo’nun bu ortaklığı, fanları için özel içerik oluşturan müzisyenlerin sayısını da artıracağa benziyor. Konser biletlerini Musicoin ($MUSIC) ile ön satıştan alabilmek de cabası.

Sanatçılar için adil ödeme

Biz, blokzincir’de bu işi yapan ilk ekibiz. Yani bu, eğer mümkünse, sanatçılara yaratıcı çalışmaları için daha fazla ve daha hızlı ödeme yapmak için blokzincir teknolojisini kullanacağımız anlamına gelir.

Sesle kontrol et

Yeni içeriği keşfedin ve kripto para ($MUSIC) ile satın alın, bunu sadece dile getirin. Ses, her şeyi kontrol etmenin en kolay yoludur, sadece söyleyin!

11 Temmuz Çarşamba günü, Musicoin topluluğuna Volareo Akıllı Hoparlör satın alma konusunda öncelik tanıyacağız. Musicoin ile satın alındığında hoparlör Musicoin topluluğuna üye olanlara büyük bir indirim ile satılacak. E-posta abonelerimiz ise ön satış haberini herkesten önce alacak. E-posta aboneliğinizi hemen yapın siz de Volareo Akıllı Hoparlörü büyük indirimle alma şansını yakalayın.

Volareo hoparlör sadece kısa bir süre için ön sipariş için mevcut olacak ve 100 alıcı ile sınırlı olacaktır. Çarşamba günü saat 13:00 (1 PM) CEST (size e-posta göndereceğiz) satın alma sayfasının bağlantısını e-posta ile alacaksınız. hızlı hareket ettiğinizden emin olun, çünkü iki saat sonra normal Volareo takipçileri de bağlantıyı alacak.

Kesin fiyatlandırma Çarşamba günü sosyal emdya hesaplarımızda açıklanacaktır.

Daniel Lawton’un makalesinden çevirilmiştir.

posted in Türkçe read more

Musicoin’in Yeni Masaüstü Cüzdanı “Musicoin Desktop Wallet 1.5” yayınlandı. Yeni versiyonda raporlanmış hataların giderilmesinin yanısıra yepyeni bir kullanıcı arayüzü mevcut. Ve bizler tarafından uzun zamandır beklenen Türkçe dil desteği de nihayet eklenmiş durumda. Artık Masaüstü Cüzdanınızı kendi dilinizde kullanabilir. Kullanım esnasında karşılaştığınız sorunları da "mcanka@gmail.com" adresine elektronik posta ile veya bu başlığın altına not olarak iletebilirsiniz.

Musicoin Masaüstü Cüzdanı 1.5


Looks like your connection to Musicoin Forum was lost, please wait while we try to reconnect.