Musicoin Facts // Musicoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Ambassadors

alt text

“Musicoin”, dinleyicilerin ücretsiz olarak müzik dinleyebildiği blockchain (blokzincir) tabanlı bir platformdur. Musicoin aynı zamanda, eserleri dinlenildikçe müzisyenlere anında ödenen bir kripto paradır.

Musicoin.org, sanatçıların kripto para olarak ödeme alabildiği halka açık ilk blokzincir tabanlı müzik yayın hizmetidir. 17 Şubat 2017’de beta platform yayına girmiş ve ilk mining (madencilik) gerçekleşmiştir.

Musicoin, ICO, önceden kazıma gibi işlemlere başvurmadan yayına girmiştir. Bu da geliştiricilerin yüklü miktarda ‘coin’ ile başlamadığını ve dolayısıyla piyasayı etkilemeyeceği anlamına gelmektedir.

Musicoin’in kurucusu Isaac Mao, müzisyen, dinleyici, miner (madenci) ve yatırımcıların adil bir alanda başlamalarının önemine inanıyordu. Proje, müzik severler, müzisyenler ve geliştiriciler tarafından hayata geçirildi.

Musicoin blokzinciri, Ethereum blokzincirinin bir çatalı olup, müzik yayını için özel olarak tasarlanmıştır. Turing uyumlu akıllı sözleşmeler ile Musicoin blokzincirinin üzerine kurulacak müzikal uygulamalar için de bir temel oluşturmaktadır.

Musicoin’in de toplam coin sayısı tıpkı Ethereum gibi sınırlı sayıdadır ve her gün 1.5 milyon yeni coin üretilmektedir. Bu coin yayım şeması, dünya çapındaki müzik yaratım, dağıtım ve tüketimine ilişkin tüm ekonomik faaliyetleri adil bir şekilde tazmin etmeye ve küresel bir ekosistem inşa etmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Şubat 2018 itibarıyla Musicoin platformunda 3.500 onaylanmış müzisyen ve plak şirketi ile birlikte 35.000 kayıtlı kullanıcı bulunmakta ve günde ortalama 10.000–12.000 şarkı dinlenmektedir.

Dinleyiciler Musicoin platformunda bulunan şarkıları gömülü oynatıcılar aracılığıyla Twitter gibi sosyal ağlardaki hesaplarında paylaşabilir. Dolayısıyla dinleyiciler platforma hiç girmeden de müzisyenlerin Musicoin kazanmalarını sağlayabilir.

Aynı IP adresinden yüksek sayıda şarkı dinlenmesi gibi sistemi kötüye kullanma durumları tespit edildiğinde, hesaplar dondurulmakta ve incelemeye alınmaktadır.

link text

Looks like your connection to Musicoin Forum was lost, please wait while we try to reconnect.