Ambassadors

alt text
link text

Başkalarının eserlerini Musicoin’e yükleyip yine de ödeme alabilir miyim?
Hayır. Eser sahibi ile yapılmış bir anlaşmanız olmadığı sürece size ait olmayan bir eserden gelir elde etmeniz yasal olarak mümkün değildir. Bu tarz girişimler Musicoin.org platformunca tespit edildiğinde ilgili hesaplar kapatılır.

Nereden Musicoin alıp satabilirim?
Bittrex ve Cryptopia borsalarında alım satım yapabilirsiniz.

Musicoin ile ne satın alabilirim?
Musicoin’i Bitcoin veya Ethereum’a, bunları da Dolar, TL gibi para birimlerine dönüştürebilirsiniz. Ancak temsilcilerimiz Musicoin’i konser bileti, vb. ürünleri satın almak için kullanılacak bir ödeme aracı olması için ticari kurumları teşvik etmektedirler.

Musicoin’in değeri nasıl ölçülür?
Musicoin’in değeri piyasanın talebine göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatı coinmarketcap.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

Parçam dinlendiğinde ne kadar kazanıyorum?
Parçanızın her dinlenmesi size 1 Musicoin kazandırmaktadır.

Hilenin ve hor kullanmanın önüne nasıl geçiyorsunuz?
Musicoin’e kaydolan tüm müzisyen hesapların ekibimiz tarafından onaylanması gerekmektedir. Onaylı hesaplar da, aynı IP adresinden aşırı dinlenme gibi sıradışı hareketler konusunda sistem tarafından takip edilmektedir. Eğer herhangi bir dolandırıcılık, hor kullanma veya spam yorumla karşılaşırsanız lütfen şu adreslere mail atarak durumu detaylarıyla birlikte bildiriniz: musicoin@musicoin.org, reviewers@musicoin.org.

Musicoin dünyasında UBI (Universal Basic Income) neyi temsil etmektedir?
Universal Basic Income (UBI), Evrensel Temel Gelir olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Madencilerin kazançlarının %15.9’unu özel bir havuza aktarılmasını ve dolayısıyla müzisyenlere ödenek sağlayan bu model platformun ücretsiz olmasını sağlamaktadır. UBI sistemi 2017 yılının üçüncü çeyreğinde devreye girmiştir.

Madencilik nedir ve blok kazançları ne kadardır?
Madencilik, Musicoin’lerin (ve diğer “proof-of-work” yöntemiyle çalışan kripto paraların) üretilme işlemine verilen addır. Madenciler Grafik Kartlarını (GPU) kullanarak Musicoin blokzincirindeki belli algoritmaları (blok) çözer. Bunlar çözen madenci blok ödülünü Musicoin olarak alır ve çözmek için diğer bloka geçer. Ayrıca bloklar çözüldüğünde, o blokta gerçekleştirilen bütün transferler kontrol edilir ve blokzinciri kayıt defterine kalıcı olarak kaydedilir.

Musicoin yol haritasını nereden bulabilirim?
Musicoin’in nereden başladığını ve nereye gittiğini öğrenmek için şurayı ziyaret edebilirsiniz. https://medium.com/@musicoin/roadmap-of-musicoin-blockchain-4a65620fefce

Musicoin hakkında nerede sohbet edebiliriz?
Resmi forum sayfamız: forum.musicoin.org Ayrıca reddit sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz: reddit.com/r/musicoin

Müzisyen hesabımı nasıl onaylatırım?
Müzisyenler sosyal medya (Facebook, Twitter, vb.) hesaplarından üye olarak ve diğer mecralarda bulunan sayfalarını paylaşarak onaylanırlar. Onay süreci sosyal medya kanallarının sayısına veya bir müzisyen olarak ne kadar aktif olduğuna göre değişmektedir.

Musicoin hesabımı nasıl silebilirim?
Silme talebi için lütfen şu adrese yazınız: submissions@musicoin.org

Neden bazı sanatçıların dinlenme sayısı azken Musicoin sayıları çok?
Dinleyiciler müzisyenlere kişisel cüzdanlarından ekstra Musicoin gönderebilirler. Bu bağışlar 1 ile 1000 Musicoin arasında değişmekte ve müzisyenlerin gelirinde büyük bir fark yaratabilmektedir.

Neden profil cüzdanındaki para değeri azalıyor?
Çünkü Musicoin’in değeri serbest piyasa taleplerine göre şekillenmekte ve değeri buna göre azalıp artmaktadır. Bu değer iniş çıkışlarıyla bile müzisyenler Musicoin platformunda diğer müzik yayın platformlarından daha yüksek bir ödeme almaktadır.

Musicoin adresimi kısaltabilir miyim?
Evet, bu adresten yapabilirsiniz: http://jam.dj

Bir DJ olarak diğer müzisyenlerin müziklerini kullanarak DJ setleri hazırlayabilir miyim?
Evet. Lütfen musicoin.dj sitesini ziyaret ediniz.

Şarkılarım yüklenmiyor. Neden?
Ses dosyanızın codec’i uygun olmayabilir. Orjinal dosyanızı .mp3 formatına çevirin. Musicoin her kalite ve boyuttan .mp3 dosyalarını kabul etmektedir.

Yazılımcıyım. Musicoin için çalışabilir miyim?
Eğer olağanüstü yetenekleriniz varsa, siz de ekibimizde yer almak için başvurabilirsiniz. Lütfen özgeçmişinizi ve ilgi alanlarını Varunram Ganesh’e yollayınız: varunram@musicoin.org

Musicoin ile nasıl irtibata geçer ve kendimi tanıtabilirim?
Dünya genelinde farklı görevlere sahip birçok temsilcimiz mevcut. Siz de bu adresten bizimle irtibata geçebilirsiniz: martin@musicoin.org

Kendi yaptığım bir remix parçayı Musicoin’e yükleyebilir miyim?
Remix ve cover parçalar orjinal parçanın hak sahibinden gerekli izinler alındıktan sonra Musicoin’e yüklenebilir.

Dosyalarımı yüklediğimde nereye gidiyorlar?
Musicoin Interplanetary File System adında dağıtık bir dosya sistemi kullanmaktadır.

Musicoin ileride paralı bir hizmet mi olacak?
Hayır, Musicoin ücretsiz bir müzik yayın platformudur ve her zaman öyle kalacaktır.

Pay Per Play (PPP) nedir?
PPP (Dinlenme Başına Ödeme) Musicoin blokzincirinde bulunan bir akıllı sözleşmedir. Bu akıllı sözleşme belirli Musicoin sayısını otomatik olarak dağıtmaya yarar.

Musicoin’i dükkanımda/platformumda bir ödeme aracı olarak kullanabiir miyim?
Gelecek bir zamanda mutlaka; henüz bir alışveriş sepeti tasarlamamış olsak da, Musicoin’i gelecekte müziğe dair tüm dükkan ve platformlarda kullanılan güvenilir bir ödeme aracı haline getirmek istiyoruz.

Musicoin telif haklarımı nasıl korumaktadır?
Musicoin ekibi telif hakkı ihlallerini engellemek platforma yüklenen bütün eserleri gözden geçirir. Ancak, hiçbir sistem telif hakkı yasalarının temel yapısından dolayı bunu 100% isabetle gerçekleştiremez. Eğer Musicoin’de karşınıza çıkan bir eserin telif hakları ihlal ettiğini düşünüyorsanuz, lütfen “Report Abuse” butonuna tıklayarak ihbar ediniz.

Plak şirketleri Musicoin’e üye olabilir mi?
Evet.

Musicoin platformundan kazandıklarımız üzerinden vergi ödememiz gerekiyor mu?
Her ülkenin kripto paralar üzerine farklı bir yasal düzenlemesi bulunduğundan, lütfen siz de bulunduğunuz ülkenin ilgili yasalarına başvurunuz.

Müzisyenler şarkılarını hesaplarından nasıl silebilir?
Eğer hesabınızdaki şarkıları silmek istiyorsanız, (musicoin.org/nav/profile) sayfasında bulunan “edit” kısmında parçanın sağında bulunan “Delete” seçeneğini kullanabilirsiniz.

last edited by Mert Canka